Kış geldi havalar iyice soğudu ısınmak ve sıcak su elde etmek için kombileri artık aktif olarak kullanmaya başladık. Sizin de Kombiniz suyu ısıtmıyor yada su ılık akıyorsa bunun birden fazla sebebinin olabileceğini bilmeniz gerekiyor. Peki kombi sıcak su ayarı nasıl yapılır;

kombi-servisi-telefon

Suyu açtığınızda kombi devreye giriyor mu? Kombinizin çalışması için gerekli elektrik enerjisi yada doğalgaz sorunsuz cihaza geliyor mu? Yani kombinin çalışmasına engel bir durum var mı öncelik ile bunları kontrol etmeniz gerekiyor. Bütün kontrolleri yaptıktan sonra yine sıcak su sorunu yaşıyorsanız. Bunun ilk nedeni;  suyun derecesini cihaza bildiren kombi servisleri tarafından NTC olarak adlandırılan parça bozulmuş olabilir. Piyasada sıcaklık ısı sensörü olarak da bilenen bu parçanın zaman içinde bozulması yada işlevini yitirmesi normal karşılanmalıdır.

Suyu açtığınızda kombi çalışıyor ancak ısıtmıyorsa suyu çok açıyor olabilirsiniz. Cihaz suyu ısıtmaya yetişemiyor olabilir biraz kısıp tekrar denemelisiniz. Yada suyu ılıştırmak için soğuk su ile karıştırıyorsanız, kombiyi devreye sokacak kadar sıcak su talep edilmediğinden cihaz devreye girmeyebilir. Burada dikkat etmeniz gereken husus suyu çok kısık açarsanız kombi devreye girmeyeceğidir.peteklerin-havasi-nasil-alinir

Kombi talebimize göre suyu ısıtarak kalorifere yada çeşmeye göndermektedir ve buna göre su ısıtmaktadır. Ve bu işlevi bünyesinde barındırdığı üç yollu vana vasıtası ile yapmaktadır. Talebe göre suyu kalorifer yada çeşmeye gönderen bu parça arızalı ise çeşmeden talep edilen suyun bir kısmı kalorifer sistemine kayıyor olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu kalorifer peteklerinin isteğimiz dışında ısınıyor olmasıdır.

Bütün kombi arızları ve çözümleri için bizleri arayabilir bilgi yada servis talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasında tüm semtlere marka yada model ayrıt etmeden yedi gün yirmi dört saat gezici servisimiz ve yanlarında taşıdıkları orijinal yedek parçalar ile size hizmet verebiliriz.

kombi-sevisi-telefon-numaralari

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir