Kombiler günümüzde kullanımı çok fazla artan ev elektronik aletlerinin başında gelmektedir. Sağladığı faydalar göz önüne alındığı zaman kullanılması elzem ve gerekli aletlerdendir. Güvenli bir şekilde kullanılması için kombinin koyulacağı yerin çok iyi tespit edilip ona göre montajının yapılması gerekir. Balkonda çok rüzgar alan çok güneş gören yerlerin değil daha korunaklı yerlerin kombi için tespit edilip montajın öyle yapılması gerekir.

Basında çıkan haberler olumsuz etki yapıyor

Bazen gaz zehirlenmesi durumları haberlerini duyuyoruz. Kombiden sızan gazdan dolayı zehirlenen insanlar olabiliyor. Basın yoluyla duyulan bu hadiseler nedeniyle insanlar kombiler hakkında olumsuz düşünceye kapılabiliyorlar.

Kombiler eğer yerleşimi uygun yapılmışsa diğer ev araçlarından fazla tehlikeli değillerdir. O nedenle evde yaşayan insanların güvenliği için kombinin kesinlikle balkona konulması gerekmektedir.

Yeni çıkan yasa kombiler balkona diyor

Zaten yeni çıkan evlerde doğalgaz kullanımıyla alakalı yasada kombi gibi gaz ile çalışan aletlerin balkon, teras gibi dış mekânlara konulması zorunlu tutulmuştur. Doğalgaz dağıtıcı firma gaz açma izni için geldiğinde bunun kontrolünü yapmaktadır. Balkona kombinin zarar görmemesi ve kış yaz sıcaklığından etkilenmemesi için koruyucu kabin yapılmalıdır. Kombi kabin içine konulmalıdır.

Kombi ve gaz tesisatının yetkili firmalar tarafından yapılması

Yaşam alanlarında insanlar için tehlike oluşturan gaz ve gaz benzeri maddelerin kullanıldığı ekipmanların kesinlikle yetkili kişiler tarafından montajının ve döşemesinin yapılması gerekir.

Kombi seçimi önemli olduğu kadar kombinin periyodik bakımının da zamanında yetkili kombi servisi firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir