Doğalgaz ile ısınıldığında kombinin randımanlı ve tam verimli çalışabilmesi için kombi bakımının zamanında yaptırılması gerekmektedir. Zamanında ve düzenli bakımı yapılan kombinin verimi artacak ve harcanan yakıttan daha fazla ısı elde edilmiş olunacaktır. Elde edilen ısı neticesinde mekânların ısınması daha az enerji sarfiyatı ile sağlanmış olacaktır.

Kombi bakımının zamanında yapılması ile eski kombileriniz daha randımanlı çalışacak, yeni kombileriniz ise daha uzun süre tam randıman ile çalışarak ömürleri uzayacaktır.

Kombi bakımı ne zaman ve kimlere yaptırılmalıdır.

Senede özelikle mevsimsel değişimlerin olduğu zamanlarda kombilere bakım yaptırılmalıdır. Bu bakımlar sayesinde kombinin ömrü uzayacaktır, daha verimli çalışacaktır.

Kombi bakımı kimlere yaptırılmalıdır?

Her işte olduğu gibi kombi bakımında da uzman yetişmiş personel tercih edilmelidir. Kombi tamir işi ile uğraşan firmaların çoğu bakım yapma yetki belgesine de sahiptir. Tercihiniz yetki belgesi olan firmaları seçmek olmalıdır. Bu sayede işin ehli olan kişilerin bakımı yapılan kombi ve tesisatta size hiç olmadık zamanlarda sürpriz arızalar çıkmayacaktır.

Bakımlar belli bir süre için mi geçerlidir?

Kombi diğer kullanılan aletler için yıpranma ve arıza çıkarma durumlarına göre belli periyotlar belirlenmiştir. Bu durum kombiler için 6 aylık dönem şeklinde işlemektedir. Normal olarak periyodik bakım 6 ayda bir özellikle mevsimsel dönüşümlerin olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Ama arıza durumlarında ve başka durumlarda da kombi servisi tarafından bakım yaptırılabilinir. 6 ayda bir bakımı yapılan kombi bakımı aksatılan kombiye göre daha verimli ve performanslı çalışacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir