kombi-atesleme-yapmiyor

Sizde Baymak Kombi ateşleme yapmıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Havaların iyice soğuduğu bu günlerde en çok görülen kombi arızalarından birisi ile karşı karşıyasınız demektir. Her zaman olduğu gibi yine cihazı yerinde görmeden şundan kaynaklı bu arızayı veriyor diyemiyoruz. Bildiğiniz üzere kombiler birçok elektronik ve mekanik parçanın birleşmesi ve uyum içinde çalışması ile gereken performansı gösterebilirler. Zaman için bu parçalar bozulabilir, yada arızaya geçebilir. Çözümü için en sağlıklı yöntem ise kombi servisi çağırmanız olacaktır.

Ancak baymak kombi servisi çağırmak için saat çok geçse ve kombinin çalışması sizin için büyük önem arz ediyorsa ( evde yaşlı, yada çocuk olabilir) sizin yapmanızda yada kontrol etmenizde sakınca olmayan birkaç yöntemi yazmaya çalışacağız.

  • baymak-kombi-atesleme-yapiyor

    Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

    Kombiye elektrik geliyor mu ? Kimi kombi çok sesiz çalışır, bu yüzden ön panelinde yer alan şıklardan çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

  • Kombiye su geliyor mu? Ne kadar teknik bilgiye sahip olmasanız da kombinin çalışması için suya ihtiyaç duyduğunu bildiğinizi var sayıyoruz. Mutfaktan yada banyodan suyun gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Ek olarak kombinin altında bulunan su vanalarının yönü boruya paralel olmalıdır.
  • Kombiye Doğalgaz geliyor mu ? Evet kombiniz sorunsuz çalışıyor ancak, faturayı ödemeyi unuttuğunuzdan yada başka bir sebepten dolayı gazınız kesilmiş olabilir. Kombi gaz olmadan çalışmayacağı gibi baymak kombi ateşleme yapmıyor demenize neden olacaktır.

Yukarıda yazmaya çalıştığımız 3 madde teknik bilgi sahibi olmadan yapılabileceklerdir. Bunların dışındaki durumlarda kombiye sadece bilgi sahibi kişilerin müdahale etmesi gerekmektedir.

Bunların haricinde birçok husus kombinin ateşleme yapmamasının nedeni olabilir, hangi model baymak kombiyi kullandığınızı bilemediğimizden, servis çağırmadan önce gelecek kişilere bilgi verebilmek ve tedarik yapmaları sağlamak amacıyla baymak kombi arıza kodlarını inceleyebilirsiniz.

kombi-sevisi-telefon-numaralari

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir