kombi-servisi-telefonBaymak Kombi sesli çalışıyor; Baymak kombilerin ses çıkartabilecek parçaları fan motoru ve sirkülasyon pompasıdır. Kombiniz daha önce tamir yada bakım gördü ise kapakları kapatılırken vidaları eksik takılmıştır. Bu durum kapaklar tam yerlerine oturmadığından kombinin sesli çalışmasına neden olacaktır. Fan motorundan kaynaklanan sesli çalışmalar, fan motorunun temizlenmesi veya yenisi ile değiştirilmesi ile giderilebilir. Sirkülasyon pompası için ise şebeke suyunda bulunan istenmeyen parçaların (kurum, kum vb) pervaneye çarpması sonucu çıkarttığı ses, temizlenerek giderilebilir. Çok nadir karşılaşılsa da şebeke suyu kombiye girerken kombi ıslık çalma sesi çıkartır, bu durum süreklilik arz ediyor ise, su geçişini sağlayan parçalardan biri yada birkaçı tıkanmış olabilir.

Baymak Kombi Su akıtıyor; Öncelik ile kombinin suyu nereden akıttığının tespiti yapılmalıdır. Örnek vermek gerekir ise, kombinin altından su geliyor olabilir ki bunun bile kendi için birden çok sebebi vardır. Kombiye gelen bağlantı borularından su akıtıyor olabilir yada kombi kalorifer peteklerinin vanasından su akıtıyor olabilir. Saydığımız bu 3 durumda kombi servisini ilgilendirir.

Baymak Kombi su dolum vanasından su akıtıyor ise parça yenisi ile değiştirilmelidir. İşlevini yitirdiğinden tamiri yapılamaz, servis gelene kadar şebek suyu kesilerek beklenmelidir.

Baymak Kombi üç yollu vanadan su akıtıyor ise, zaman içinde kireçli sudan dolayı içinde bulunan mebran (plastik parça) işlevini yitirmiştir. Yenisi ile değiştirilebilir veya isteğe bağlı olarak revizyonu yapılabilir.

Bbaymak-kombi-calismiyoraymak Kombi Sirkülasyon pompasından su akıtıyor ise yenisi ile değiştirilmelidir. Eski tiplerde döküm pompa kullanıldığından tamiri olmayacaktır, yeni tiplerde ise plastik kullanıldığından tamiri söz konusu olabilir ancak aradaki fiyat farkı sizi tatmin etmeyebilir.

Baymak Kombi Kalorifer peteğinden su akıtıyor ise, bu durum çok sık karşılaşılmadığı gibi anlaşılması da zor bir durumdur. Böyle bir durumda kombi sürekli su eksiltecek çalışmayı belirli belirsiz aralıklar ile durdurur.

Baymak Kombi Basınç Yükseliyor; Kombinin sağlıklı çalışması için gerekli olan hava ve su basıncını arkasında bulunan denge tankı sağlar. Bu denge tankında bulunan hava zaman içerisinde genleşerek yerine su dolar buda olmaması gereken bir durumu beraberinde getirir ve kombi basıncı yükselir. Yıllık kombi bakımlarında denge tankının basıncı kontrol edilerek gerekli hava sağlanır.

Baymak Kombi Basınç Düşüyor; Kombinin basıncı bilindiği üzere 1 ile 1,5 arasında olmalıdır. Zaman içinde kullanıma bağlı olarak kombilerin basıncı düşebilir yada bir yerden su kaçağı var ise gözle görülen yada görülmeyen basınç sürekli düşecektir. Böyle bir durumda kombinin altında bulunan su dolum vanasından kombiye su doldurulmalıdır.

baymak-logoBaymak Kombi Sürekli Çalışıp Duruyor; Kombinin suyu istediği sıcaklığa getirdiğinde ısıtmayı durdurması çalışma prensibinden kaynaklanan bir durum olup normal karşılanmalıdır. Ancak kombi henüz istenilen sıcaklığa ulaşmadan çok kısa aralıklar ile çalışıp duruyor ise bu bir sorundur. Bunun nedeni kalorifer peteklerinin vanasının kapalı olması yada ısınan suyu çeşme ve kalorifer peteklerine gönderen sirkülasyon pompasının arızalanmasından kaynaklı olabilir.

Baymak Kombi Peteklerin Altı Isınmıyor; Kullanıcılar tarafından en çok sorulan ve en çok mağduriyet yaşanan durumlardan birisidir peteklerin üstünün ısınıp altının ısınmaması. Daha öncede belirttiğimiz üzere bunun birçok sebebi vardır. Ama en önemli ve kontrol edilmesi gereken durum peteklerde oluşabilecek havanın alınmasıdır. Bunun dışındaki durumlar yerinde incelenerek çözüme kavuşturulabilir.

Baymak Kombi su çok fazla ısınıyor; Çoğu zaman kombinin suyu ısıtmadığından şikayet ederiz ancak bazen tam tersi olabilir ve kombiniz sizin isteğiniz dışında suyu çok fazla ısıtır ve kaynar su sizi yakabilir. Bu durum suyun istenilen sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını belirleyen NTC sensörü’ nün arızalanmasından kaynaklanır. Aynı parça suyun bir anda soğumasına yada suyun  bir anda çok kaynar akmasına sebebiyet verebilir. Baymak kombi servisi çağırarak parçanın değiştirilmesi ile sorun ortadan kalkacaktır.

kombi-sevisi-telefon-numaralari

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir