atasehir-alarko-kombi-servisi1950 yılında kurulan Alarko Kombi Servisi ısıtma, klima ve soğutma sektöründe hizmet etmekle beraber İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Mühendislik konusunda sınai problemlerin çözümü konusunda faaliyetlerine devam etmekle beraber Merkez bankası Banknot Basım Matbaa bölümünün yanı sıra Sümerbank gibi bankalarda klima tesislerinde hizmet vermiştir.

1963 yılında 3 milyon 500 bin sermayeli olarak A.Ş dönüşmekle beraber mühendislik gücünü kullanarak fabrikasyon usulü çalışmalarına geçmiştir. 1000 kişiye yakın teknisyen personel kadrosu ile çalışmalarına hizmet veren Alarko Kombi Servisi aynı zamanda alarko-logosatış ve pazarlama departmanını oluşturmuştur. 1973 yılında Alarko Holding haline gelmesinin yanı sıra kombi ve klima hizmetlerinin yanı sıra turizm ve konut sanayi dalları ağır sanayi girişimi ile endüstri gereçleri imalatı konusunda da faaliyetlerine devam etmektedir. Kurumsal firma olarak klima, ısıtma ve kombi hizmetlerinde faaliyet gösterilmesi ile beraber önemli konut projelerine imza atmıştır.

1986 yılında kültür Vakfı kurmasının yanı sıra İGDAŞ firmasının şebeke yapım projelerinde önemli bir görev üstlenmekle beraber güçlü altyapısı ile inşaat ve endüstriyel tesis işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra Alarko Kombi Servisi olarak tüketicilere 7/24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

kombi-sevisi-telefon-numaralari

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir